Logo

درباره ما

با اینکه رشد‌‌ کردن و تکامل در ذات جهان هستی وجود دارد و جوامع بشری هم در راستای نیازهای زمانه خودشان تا به امروز رشد کرده‌اند با اطمینان می‌توان گفت که ما انسان‌ها در هیچ دوره دیگری به اندازه دهه گذشته با موضوع رشد فردی و کسب و کار درگیر نبوده‌ایم.

البته اتفاقاتی که در دوران پاندمی کووید-19 پشت سر گذاشتیم باعث شد تا سرعت گسترش بازه سنی و طبقه اجتماعی درگیر با این روند در سراسر جهان به شکل عجیبی افزایش پیدا کند.

این تغییرات در جامعه ما نیز به وضوح قابل مشاهده است، از جوانان خانواده و فامیل گرفته تا افراد بزرگسال و میانسال همگی به نوعی در حال یادگیری و تلاش برای ارتقا مهارت‌های فردی‌شان هستند و موضوع کسب و کار به دغدغه‌های روزمره نوجوانان راه پیدا کرده است.

همزمانی افزایش نیاز جامعه به رشد فردی و راه اندازی کسب و کار با گسترش کاربری اینترنت و رسانه‌های اجتماعی در کشور باعث شد تا هزاران دوره‌ آموزشی، کتاب، پادکست، صفحات مجازی و ابزارهای آنلاین برای پاسخگویی به تقاضای مخاطبان تولید و ارائه گردد.

  • اما کدام‌شان دارای استانداردهای مورد نیاز هستند؟
  • کدام‌شان بر اساس نیازها، توانایی‌ها و محدودیت‌های ما طراحی شده‌اند؟
  • کدام‌شان ما را به نقطه مطلوب‌مان در زندگی می‌رسانند؟
  • کدامیک از این افرادی که برای نیاز جامعه محتوا تولید می‌کند صلاحیت لازم را دارند؟
  • چه فرد یا سازمانی صلاحیت تولیدکنندگان محتوا در این حوزه را تایید میکند؟
  • اصلا شاخص استاندارد محتوای رشد فردی و توسعه کسب و کار چیست؟

این سوالات و ده‌ها سوال دیگر زمانی در ذهن ما شکل گرفت که برخلاف انتظار نه تنها این میزان از منابع محتوایی به رشد فردی و جمعی جامعه کمک نکرد بلکه غالبا علاوه بر صرف وقت و هزینه مخاطب، او را سرگردان کرده و با یک نشانی نادرست در مسیر رشد رها کرده بود.

اگر از نمایی بالاتر به جامعه نگاه کنیم می‌بینیم که عموما دچار یک رقابت شتاب آمیز شده‌ایم و بجای اینکه از مسیر رشد لذت ببریم از آن ابزاری برای رنج خودمان ساخته‌ایم و متاسفانه این شرایط فضا را برای افراد سودجویی آماده کرده است که همیشه از جهل و گمراهی مردم سواستفاده کرده‌ و به امید رویش درخت طلا وعده دفن کردن سکه‌هایشان را به آنها می‌دهند.

ما (هم‌بنیانگذاران مسیرت) که سالهاست در زمینه راه‌اندازی کسب و کارهای نوپا و تولید نرم‌افزارهای تحت وب فعال هستیم و خودمان نیز به عنوان مخاطب هدف بازار رشد فردی و توسعه کسب و کار مدام با این مساله مواجه بودیم، تصمیم گرفتیم تا با استفاده از تجربه و تخصص‌مان، راهکاری برای بهبود این شرایط ارائه نماییم.

مسیرت، محصول اولیه از یک راهکار جامع برای سامان دادن به اوضاع بازار رشد فردی و توسعه کسب و کار کشور است که امیدواریم با استقبال مخاطبان و حمایت سرمایه‌گذاران بتواند نقشه راه خود را با موفقیت به مقصد برساند.